Bo Twoje dziecko musi samo…

dziecko musi samo

Zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś idealną mamą, bo Twoje dziecko w wieku 18 mcy nie korzysta samo z nocnika? Wiesz, że Twoje niespełna dwuletnie dziecko powinno się już samo wykąpać? A po trzecie jak Ty możesz usypiać dziecko każdego wieczoru! No jak! Przecież Twoje dziecko musi samo… to i to, a także tamto.

Moje dziecko moje zasady

Będąc w domu na urlopie wychowawczym, często mam włączony rankiem telewizor, bo lubię posłuchać programów śniadaniowych. Pewnego razu na jednym z owych programów widziałam jakąś maskotkę, która usypia sama dziecko. Słyszałam wypowiedzi ekspertów, że ona jest super, hiper ekstra (pewnie też ekstra kosztuje), ale poczułam się źle.

Dlaczego? Pomyślałam sobie, że jestem złą matką, bo moje dziecię nie zaśnie inaczej niż w moich ramionach. A moja córka ma 16 mcy. Druga pięcioletnia, bez bajki czy kołysanki rzadko kiedy zaśnie. I wiesz co, dobrze że tylko chwilę nad tym myślałam. Bo moje dzieci to moje zasady.

Instynkt jest najlepszy

Wszyscy trąbią na prawo i lewo o rytuałach. I owszem zgadzam się z tym. Sama nawet o rytuałach w usypianiu dzieci wspominałam już. Jednakże, niech nikt mi nie mówi, że moje dziecko musi samo zasypiać od najmłodszych lat. NIE MUSI! Ono może jeśli potrafi. Jeśli jednak potrzebuje bliskości to mama czy tata są od tego, by ją zapewnić.

To Twój matczyny instynkt najlepiej Ci będzie podpowiadał, jak i co zrobić w danym momencie. Zasypianie dziecka w Twoich ramionach to jest najcudowniejsza chwila w ciągu dnia! Pomyśl ile masz lat, ile ma Twoja latorośl. Czy faktycznie poświęcenie kilku lat dla dziecka jest takie straszne?

Tak samo jak słyszę, że moja córka powinna już jeść to i to. Musi korzystać sama z nocnika, bo przecież ciotki siostry brata syn jest młodszy i już umie, a Twoje nie. No i co z tego? A moje dzieci są moje i są najbardziej kochane na świecie. Wychowam je tak jak będę uznawała za stosowne.

Moje dziecko musi

Mnie kochać. Ma mnie szanować. A ja mam mu dawać ogrom miłości. Mam zrobić wszystko, aby w dorosłym życiu było szczęśliwe. A to czy w wieku kilkunasty miesięcy będzie potrafiło zrobić to czy tamto naprawdę nie ma znaczenia. Rozumiem reklama reklamą, ale wiele mam, które urodziły swoją pierwszą pociechę uwierzy, że robi błąd. A to nieprawda.

KAŻDA (ok prawie) MAMA jest NAJLEPSZA NA ŚWIECIE.

TY TAKŻE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *