3 proste sposoby, aby być zadowoloną z życia kobietą!

być zadowolną kobietą

Jest piątek. Jestem już zmęczona tygodniem. Po takich dniach jestem pełna podziwu dla samodzielnych mam, które mają dwójkę albo więcej dzieci. Ja mimo zmęczenia kończę tydzień i dzień z uśmiechem na ustach. Dlaczego? Bo stosuję 3 proste triki, aby być zadowoloną z życia kobietą!

1. Nauczyłam się odpuszczać

Nieposprzątana idealnie kuchnia wieczorem, na podłodze w salonie zabawki, na stole jakiś talerz z kolacji… Wiesz co, gdy jestem zmęczona nie przeszkadza mi to. Nie muszę mieć wszystkiego zrobionego idealnie, aby być szczęśliwa. Mimo, iż nie posprzątałam, to pobawiłam się z dziećmi. Przeczytałam bajkę, zbudowałyśmy pałac i pośmiałyśmy się. Odpuściłam (poznaj moje 3 powody dla których to robię) coś co mogę zrobić rano jak będę mieć więcej energii.

Tak jestem w tym momencie z siebie dumna i zadowolona z życia, bo poświęciłam chwilę dla dzieci. Dzieci rosną, mają swoje dobre i złe dni. Tak jak Ty. Porządek może i jest fajny, i dobrze jest usiąść wieczorem w czystym salonie, z myślą o idealnie czystej kuchni. Jednak ważniejsze jest to, aby mieć siłę usiąść, mieć siłę na rozmowę z mężem, na wypicie ciepłej herbaty. Jeśli nie odpuścisz to tej siły mieć nie będziesz. Będziesz za to zła, sfrustrowana i rano wstaniesz w złym humorze…

2. Coś dla siebie

Codziennie robię coś dla siebie. Piję pyszną kawę, oczywiście, że czasem ciepłą, czasem w biegu, a jeszcze innym razem kończę zimną. Ale staram się znaleźć w ciągu dnia 10 min dla siebie. Najczęściej jest to podczas drzemki od młodszej córki. Wtedy nic nie robię, tylko siadam z kawą i odpoczywam.

Staram się też wieczorami czytać książki. Takie minimum, które sobie ustawiłam to 30 min. Czasem mi się zdarzy więcej, bardzo rzadko mniej. Do tego albo ciepła herbata, albo idę szybciej pod kołdrę i czytam w łóżku. Dzieci śpią, więc czego więcej do szczęścia potrzeba?

A od czasu do czasu zrób dla siebie coś więcej. U mnie jest to zrobienie paznokci oraz fryzjer. Muszę jednak uczciwie przyznać, że z tym fryzjerem bywa różnie, ale jakoś tak zawsze mi los trochę pomoże i zawsze te włosy mam zrobione. Marzę też o zakupach bez dzieci, ale z drugiej strony cieszę się, że nie mogę na nie wyjść, bo przynajmniej oszczędzam 🙂

3. Uśmiechaj się

Zawsze i wszędzie. To naprawdę ułatwia życie. Powoduje, że przyciągasz do siebie tylko miłych ludzi, którzy potrafią naprawić Twój dzień. Tak czasem nie jest łatwo się uśmiechać. Jednak w takim dniu, gdy już leżysz w łóżku pomyśl o jednej małej przyjemności, która musiała mi się tego dnia przydarzyć i uśmiechnij się w duchu do siebie. Na pewno nie był to do końca zły dzień…

Jak być zadowoloną z życia kobietą?

Po prostu zaakceptuj fakty, na które nie masz wpływu. Spełnij 3 wymienione wyżej warunki, a każdy dzień będzie idealnie taki jaki ma być. Pamiętaj to od Ciebie zależy czy będziesz szczęśliwa. To Ty i nikt inny ma wpływ na Twoje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *