Myjesz ręce po wyjściu z toalety?

myjesz-ręce

Dziś przeglądając jedną z grup na profilu społecznościowym ujrzałam tekst, który wywołał u mnie mieszane uczucia. Najpierw się uśmiałam, a po zastanowieniu lekko zdenerwowałam. Jedna z kobiet napisała z oburzeniem o tym, jak dziecko korzystające z toalety nie umyło rąk po. Co więcej było tam z mamą, która była w zaawansowanej ciąży… więc dziś mam do Ciebie pytanie: Myjesz ręce po wyjściu z toalety?

JESTEM NAJMĄDRZEJSZA

To jak z tym myciem? Myjesz? To w zasadzie pytanie retoryczne. Nie interesuje mnie to czy myjesz te ręce czy nie. Nie muszę wiedzieć czy Twoje dziecko to robi, czy też nie. Zaraz powiesz to po co o tym pisać? Bo szlag mnie trafia jak widzę takie posty. Tak mogę nie komentować i tego nie robię, ale…

Znasz takie powiedzenie najciemniej pod latarnią i szewc bez butów chodzi? Ja wiem, my jako społeczeństwo, baaa więcej powiem, my jako matki, dajemy sobie nieme przyzwolenie na komentowanie innych i ich zachowań. Uwielbiamy mówić, że coś robią źle, że nas to brzydzi itd… A my jesteśmy najmądrzejsze i najlepiej wszystko wiemy.

A ja jestem jaka?

Szkoda tylko, że czasem najpierw nie spojrzymy na siebie. Nie sprawdzimy i nie upewnimy się, czy nasze dzieci myją ręce po wyjściu z toalety. Przecież prawda może okazać się, że one wcale tego nie robią i potem jedzą tymi brudnymi rękami obiad.. O boshe.. Jak Ty tak możesz dziecku pozwolić się zachowywać, droga Mamo, która zwróciłaś uwagę na błąd innej mamie?

Ja święta też nie jestem. Zdarza mi się komentować zachowanie, z którym nie do końca się zgadzam. Jednak nie robię tego na żadnym forum, a podczas rozmowy z zaufaną osobą. A wiesz co potem jest najlepsze? Łapię się na tym, że sama popełniam niektóre błędy, o których mówiłam i których narzekałam.

Myjesz ręce? Myj swoje i nikogo więcej

Mam prośbę więc do Ciebie, popatrz na siebie…

Już?

Nie komentuj, bo i po co. A może ta mama ma w drugiej torbie chusteczki antybakteryjne, którymi wytrze ręce sobie i dziecku, a Ty już wystawiłaś jej opinię? Nie wiesz. Dopilnuj lepiej swoje dzieci, aby zawsze miało czyste ręce i sumienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *