Poznaj najlepszy laktator na świecie!

Chcesz karmić piersią, ale wydaje Ci się, że nie masz wystarczająco pokarmu. Myślisz, że laktator mógłby Ci pomóc. Przecież zamiast dziecka on ściągnie pokarm, a Ty później nakarmisz dziecko z butelki. Jednak nachodzi Cię wątpliwość, jaki wybrać laktator? Manualny, elektryczny… mam dla Ciebie propozycję. Wybierz najlepszy laktator na świecie.

Laktator manualny

Znasz? Wiesz jak działa? Musisz sama, siłą swoich mięśni, większych bądź mniejszych, “wycisnąć” mleko. Czasem jest łatwiej, czasem gorzej, ale nie jest to nierealne. Jest to zajęcie na dłużej niż 5 min, ale jeśli masz ochotę, czas i siły to zawsze możesz z niego skorzystać. Zaletą takiego laktatora jest cena. Nie jest za wysoka, ani za niska. Nie zajmuje zbyt dużo miejsca na półce a jak już skończysz karmić zawsze możesz go sprzedać.

Laktator elektryczny

Największą wadą jaką zauważyłam przy kupnie tego laktatora jest cena. Czasem jest bardzo zaporowa, aczkolwiek z drugiej strony nie musisz używać siły własnych mięśni. W zasadzie Twoja rola ogranicza się do poprawnego podłączenia laktatora i przyłożenia w odpowiednie miejsce. Następnie już tylko czekasz, aż mleka będzie wystarczająca ilość.

Najlepszy laktator na świecie

Domyślasz się już jaki jest najlepszy laktator? Jesteś mamą, która karmi piersią. Jak często przystawiasz swoje dziecko do piersi? Wiesz ile zjada mleka? Zjada tyle ile musi. Twoje piersi produkują tyle mleka ile Twoje dziecko potrzebuje. Zatem najlepszym laktatorem jest TWOJE DZIECKO.

Tak, Twoje własne dziecko, które karmisz. Przystawiasz je do piersi. Tulisz. To Twoje dziecko powoduje, że mleko jest w Twoich piersiach w wystarczającej ilości. To ślina Twojego dziecka jest jednym z elementów wpływających na produkcję mleka. Zapach, przytulanie… wszystkie małe czynności powodują, że mleko jest.

Pamiętam jak raz chciałam wyjść z domu, gdy moja pierwsza córka miała kilka miesięcy. Miałam laktator ręczny. Wiesz ile się namęczyłam żeby ściągnąć kilkanaście ml mleka? Ile przeklinałam? Aż w końcu zrozumiałam, że mój najlepszy laktator kocha być blisko mnie i może teraz nie wyjdę “do ludzi”, ale…

Niestety czas płynie szybko. Wyjdę na spotkanie teraz, czy za 2 miesiące nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, że korzystam z chwil, kiedy moje dziecko jest blisko mnie. Zaraz, za chwileczkę zacznie pyskować i tyle będzie z bliskości…

A Ty jaki znasz najlepszy laktator na świecie?

2 thoughts on “Poznaj najlepszy laktator na świecie!

  1. Cieszę się, że trafiłam na ten artykuł ? moja Gwiazdeczka ma 3 tygodnie, a ja przechodzę kryzys laktacyjny. Tzn. cały mój świat to teraz córcia i goły cycek. Ani to wyjść na spacer, ani do ludzi.

    1. Ja też przechodziłam przez kryzysy i to nie jedne 🙂 ale jak mantrę powtarzam wtedy, że jutro moja córka będzie już starsza… a za kilka miesięcy już może nie będzie chciała tyle przy mnie być tylko świat poznawać:) więc korzystajmy z wspólnych chwil. Spacer nie zając nie ucieknie 🙂 morza mleka! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *