3 proste sposoby na oszczędzanie pieniędzy

oszczędzanie pieniędzy

Mama tak ma, że myśli o przyszłości dzieci. Jako kobieta szukam dodatkowych pieniędzy, aby kupić sobie nowe buty. Najlepiej napisać idź do pracy, gdzie więcej zarobisz. Łatwo powiedzieć, a to nie do końca prawda. Każda praca ma swoje plusy i minusy, czasem przy lepiej płatnej pracy znajdziesz więcej minusów… Dlatego ja znalazłam 3 proste sposoby na oszczędzanie pieniędzy, bo wiem, że warto to robić!

1. Zlecenie stałe co miesiąc

Mam założone specjalne konto, gdzie co miesiąc dzięki stałemu zlecenie przelewam pieniądze. Nie mam określonego celu na co konkretnie zbieramy, ale mam świadomość, że pieniądze są na tzw. “czarną godzinę”. Nie odkładam wielkiej kwoty, tylko taką, której nie odczuwam. Moje córki też mają założone swoje konta i im również przelewam co miesiąc pewną kwotę na ich przyszłość.

2. Zakupy tylko z listą

Kupując tylko to co potrzeba nie wydaję pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, które później najczęściej wyrzucałam. Widząc na półce promocję myślałam, że warto też to kupić, bo.. może to mi się przyda. A właśnie, iż się nie przyda. Ewentualnie zapełni kosz.

Jeszcze jedna mała rada. Nim lista zakupów, to musisz wiedzieć co planujesz przygotować do jedzenia w nadchodzącym tygodniu. Na bieżąco warto pisać co się kończy i trzeba uzupełnić zapas. A zakupy na Gwiazdkę należy zacząć robić już dziś! A wszelkie aplikacje do robienia zakupów i gazetki wyrzuć, zostaw tylko te niezbędne.

3. Myślę nad każdym zakupem

Nowa para butów… oj przydałaby mi się w szafie. Jednak zanim je kupię myślę czy naprawdę ich potrzebuję. Czy warto kupić te buty, czy lepiej przeznaczyć tę kwotę na coś innego. Najczęściej dochodzę do wniosku, iż buty mam, a pieniądze zostają w portfelu.

Przy większych zakupach warto obserwować rynek, poszukać interesujących nas informacji. Poszukać promocji, zastanowić się czy kupić w formie stacjonarnej czy przez internet. Policzyć, może poodkładać co miesiąc jakąś kwotę, aby móc kupić bez kredytu.

Oszczędzanie pieniędzy

nie jest łatwym procesem. Nieustannie jesteśmy bombardowani promocjami, cały czas wydaje nam się, iż musimy posiadać nieskończenie wiele rzeczy. A jak naprawdę musimy przeznaczyć pieniądze na dodatkowe leczenie, czy nową pralkę okazuje się, że ich brak na koncie. A jeśli zaczniemy myśleć co ostatnio niepotrzebnego kupiliśmy okaże się, że wydaliśmy sporo pieniędzy.

Pamiętaj myślenie pomaga oszczędzać pieniądze. Myślę, że mogę powiedzieć więcej, dzięki rozsądnemu podejściu do zakupów oszczędzamy pieniądze. Róbmy to z głową, myślmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *