Plany czytelnicze w marcu

plany czytelnicze na marzec

Marzec w tym roku wita się z nami w niedzielę. Dzień idealny na czytanie książek, bo cóż można robić, gdy sklepy zamknięte, pogoda nie ta, a czasu sporo? Nic innego jak tylko sięgnąć po lekturę i oddać się jej w nadmiarze. Dziś będzie krótko o tym jak wyglądają moje plany czytelnicze na marzec.

Nie są one jeszcze w 100% sprecyzowane, ale zobaczysz pod koniec miesiąca, jakie książki finalnie trafiły na listę. Jakie udało mi się przeczytać, a jakie dalej czekają na swoją kolej. A może przeczytam inne książki niż na liście? Zobaczymy. Marzec ma w końcu 31 dni 🙂

Książki z wyzwania

W miesiącu bieżącym mamy 5 nowych poniedziałków, a więc będzie 5 nowych książek. Na chwilę obecną nie wiem jakie to będą książki, bo wiadomo, iż w każdy pierwszy dzień nowego tygodnia taka informacja zostanie przekazana przez jedną z bookstagramerek.

Dziś dowiedziałam się o kolejnym wyzwaniu, ale mam nadzieję połączyć go częściowo już z istniejąca moją listą, więc również zobaczę jak to wyjdzie. Na razie czynię takie ambitne plany, bo mam nadzieję, że moje dziewczyny pójdą już do przedszkola i żłobka, więc będę mieć więcej czasu. Jednak jak to w życiu bywa zobaczymy…

“Zrobię dla Ciebie wszystko” Agaty Przybyłek

To najnowsza powieść autorki, która ukazała się pod koniec lutego. Jest to tzw. seria z domkami. Swoją drogą jest kolejne wyzwanie związane z tą serią, aczkolwiek nie wiem ile książek uda mi się przeczytać, bo doba ma tylko 24h. Na chwilę obecną czytam “Zrobię dla Ciebie wszystko” i muszę powiedzieć, że to powieść jakiej spodziewałam się pod każdym możliwym względem.

A opis wydawcy jest następujący:

“Ewa jest szczęśliwą matką i żoną, prowadzi z mężem pensjonat na Podhalu i razem wychowują kilkuletnią córeczkę. Nieszczęśliwy wypadek sprawia, że dziewczynka trafia do szpitala. Poczucie winy oraz wstyd nie dają Ewie spokoju. Kobieta uświadamia sobie, że prawda, którą ukrywała przed światem, musi wyjść na jaw…

Czy raz otwarte drzwi do przeszłości da się jeszcze zamknąć? Ile krzywd i ran można wybaczyć w imię miłości?”

Cały cykl liczy już 6 książek, po które sięgnę na pewno. Być może już niedługo. A jeśli jeszcze nie zamówiłaś tej książki zrób to koniecznie.

“Trzy kobiety” Lissa Taddeo

Jest to kolejna pozycja na mojej liście. Znalazła się tam dopiero 28.02, gdyż wtedy to do moich drzwi zapukał kurier i dostarczył paczkę z wydawnictwa Marginesy. Również jestem już w trakcie lektury. Jestem jej ciekawa oraz obrazu kobiet, bo cały czas się zastanawiam czy znajdę tam wspólne cechy każdej kobiety, a może będę to skrajne przypadki.

Na dzień dzisiejszy chodzi mi po głowie już pierwszy cytat, jakże prawdziwy, z tej książki:

“Trzy kobiety” L. Taddeo

To my, kobiety, wywołujemy w sobie nawzajem poczucie, że jesteśmy ciotkowate, puszczalskie, nieczyste, niekochane, za mało piękne.”

Jeśli jednak nie możesz doczekać się opinii innych na temat tej książki, już dziś polecam udać się na zakupy.

” Ocalało tylko serce” Klaudia Bianek

Czekam na premierę tej książki, która będzie dopiero 25.03.2020r. Mam cichą nadzieję, że do tego czasu uda mi się większość książek z mojej listy przeczytać. A dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Każda, ale to absolutnie każda książka Klaudii porywa mnie w 100% i podczas czytanie nie liczy się nic innego. Muszę wtenczas dowiedzieć się jak skończy się historia…

A opis wydawcy brzmi zachęcająco:

“Klara to dziewczyna potrafiąca zauroczyć niejednego chłopaka: bystra, piękna, niebojąca się czerpać z życia garściami, a jednocześnie bardzo niepewna siebie. Jest zagubiona i stoi na życiowym rozdrożu, zastanawiając się, czy prawdziwa miłość istnieje i czy kiedykolwiek uda jej się odnaleźć prawdziwe uczucie. Niespodziewanie spotyka kogoś, kto wywróci cały jej świat do góry nogami.

Aleksander jest prawdziwym bohaterem, który ocalił niejedno życie, przy okazji narażając swoje własne. Uważany za tajemniczego i aroganckiego, ukrywa przed wszystkimi swoją historię, nie mając nadziei na lepsze jutro. Nie spodziewa się, że na świecie jest jeszcze ktoś, kto może pokochać go takim jakim jest. Każdej nocy zadaje sobie pytanie: czy było warto? I doskonale wie, że tak.

Czy bolesne wspomnienia pozwolą Aleksandrowi powrócić do normalnego życia? Czy Klara odkryje, co tak naprawdę wydarzyło się w jego życiu i przebije się przez mur, który zbudował wokół swojego serca? Mają oboje szansę na ocalenie?”

Książka już jest dostępna w przedsprzedaży. Możesz zamówić ją już między innymi w mojej ulubionej księgarni internetowej.

“Listy zza grobu” Remigiusz Mróz

Słyszałam, że ta seria jest dobra, a szczególnie druga część. W lutym nie czytałam nic od tego autora, dlatego też stwierdziłam, że warto nadrobić braki. Z drugiej strony jak wiem, że jakieś książki tworzą serię, to staram się czytać od początku. Jedynie wyjątek robię, gdy autor wyraźnie zaznacza, że tworzy serię, ale historie nie są ze sobą w żaden istotny sposób powiązane.

Może już czytałaś i możesz podzielić się własnym zdaniem? A może nie masz czasu iść do księgarni? Pamiętaj, że mamy internet i księgarnie internetowe 🙂

“Zawsze i na zawsze” Jenny Han

To trzecia i ostatnia książka serii młodzieżowej. Tak lubię czasem czytać i takie książki. O pierwszej z nich już wspominałam jakiś czas temu, a nosi ona tytuł “Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Druga pt. “P.S. wciąż Cię kocham” pochłonięta w dwa wieczory pozostawiła niedosyt. Choć trzecia ukazała się już dość dawno temu, to dopiero teraz ją przeczytam. Dlaczego? Z prostego powodu, stwierdziłam, że spróbuję wziąć udział w booktourze (książka krąży od właściciela przez kilka/kilkanaście osób, którzy czytają, wydają opinie itd.) właśnie z tą pozycja. W marcu będzie moja kolej, tak więc nie mogła tej książki zabraknąć w zestawieniu moim.

Plany czytelnicze w marcu

Tak się u mnie kształtują na dzień 01.03. ile się zmieni, co odpadnie, co zostanie przeczytane dodatkowe, tego nie wiem nawet sama ja. Wiem, że oprócz książek rozrywkowych zamierzam się również rozwijać i pracować nad sobą, dlatego też analizuję w dalszym ciągu “Atomowe nawyki” oraz “Esencjalistę”. Mam wpisane również w swój kalendarz przerabianie kursoksiążki nt. celów i planowanie.

Dlatego trzymaj kciuki za mnie! 🙂 A Ty jakie książki zamierzasz przeczytać w marcu? A może chciałabyś o jakieś przeczytać? Daj znać koniecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *