Podsumowanie czytelnicze Kwietnia 2020

podsumowanie czytelnicze

Mamy maj. Kwiecień jest już tylko historią. Pora sprawdzić co udało się przeczytać, czego nie zdołałam dokończyć, a co jeszcze czeka na mojej liście wstydu. W kwietniu po raz pierwszy prowadziłam kalendarz przeczytanych stron i po podliczeniu okazało się, iż przeczytałam 2937 str. 7 książek to jest mój wynik. A teraz czas na szczegółowe podsumowanie czytelnicze kwietnia 2020.

Książki przeczytane:

“Recepta na szczęście” Agaty Przybyłek jest kolejną książka autorki, którą pokochałam. Historia napisana w sposób piękny, wydobywający z bohaterów to co najważniejsze. Czytając masz wrażenie przebywania tuż obok postaci i uczestniczenia bezpośrednio w ich przygodach. Piękna historia o prostej recepcie na szczęście. Więcej przeczytasz na IG pod postem , a już niedługo również na blogu. Pamiętaj pozycję tę możesz kupić również w księgarni z dostawą do domu 🙂

“Ekstradycja” Remigiusza Mróz to już 11 część historii o mecenas Chyłce, na którą bardzo czekałam. Po Wyroku zastanawiałam się czego spodziewać się po Ekstradycji. Czy będzie lepsza a może z każdym kolejnym tomem historia będzie… Słabsza, mniej wciągająca? Zaczęłam czytać, bo szukałam czegoś nowego, gdyż nie szła mi jedna książka. Przeczytałam pierwszy rozdział i… Przepadłam… Ciąg dalszy jak zwykle na moim ulubionym kanale social media, a książkę możesz zakupić i mieć ją również w domu.

“Wrzask” Izabeli Janiszewskiej to miał być hit. Debiut, który powala. I wiesz co… to jest taka książka. Już za kilka napiszę więcej nt. książki niż na IG,a tymczasem nie zastanawiaj się nad kupnem tylko klikaj i kupuj. Warto!

“Pudełko z pamiątkami” Katarzyny Kowalewskiej miało być historią lekką. Napisaną, by przeczytać szybko, odpocząć i nie zastanawiać się nad tym co musi się wydarzyć, a co nie powinno. Przyjemna lektura na czas, który obecnie mamy. A jeśli chcesz przeczytać więcej to zapraszam do lektury.

“Dlatego od Ciebie odeszłam” Agaty Przybyłek to książka z serii wyrzutów sumienia. Jest to jedna z 6 części tzw serii z domkami. Trudna historia opowiadająca, że w życiu nie jest wszystko czarno-białe, a czasem wybór serce czy rozum jest niezwykle trudny. Dwie historie, dwie różne kobiety a jak czytało mi się tę książkę znajdziesz na moim IG.

Przeczytałam też dwie książki zaległe z wyzwania u Angeliki, w którym biorę udział (przeczytam 52 książki w 2020) były to “Żniwiarz.Pusta noc” Paulina Hendel oraz “Kobieta w mroku” Vanessa Savage. Niestety do obu książek nie wrócę. Pierwsza to fantasy, które do mnie nie przemawia, druga niby coś się działo, ale jednak nie do końca.

To tyle jeśli chodzi o przeczytane książki. Na pewno w pamięci zapadł mi “Wrzask”. Jednak “Recepta na szczęście” i “Ekstradycja” również zostały w mojej głowie.

Książki nie przeczytane:

Są to tytułu, które zostały wybrane do przeczytania w ramach wyzwania. Są to trzy książki: “Buszujący w zbożu” , “Słodki dom” oraz “Szeptacz”. Czekają one na lepsze czasy 🙂

Podsumowanie czytelnicze kwietnia

Jest dobre. Cieszę się, że ze względu na sytuację, którą mamy, udało mi się przeczytać aż 7 książek. Na liście miałam jeszcze książkę ” Jeśli zatęsknię” Anny Ficner- Ogonowskiej, ale dziś mamy 02.05 a ja ją dopiero kończę.

Czytałaś już książki, które mi udało się przeczytać w kwietniu?

Dodam, że na maj moja lista liczy aż 12 książek. Kiedy ja je przeczytam pojęcia zielonego nie mam. Ale pojawiają się premiery w maju zapowiadające się ciekawie także nie mogę odmówić sobie wpisania ich na listę, a jakie to książki dowiesz się odwiedzając mnie na IG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *