Prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej są ważne?

Maj. Miesiąc, w którym nie zapominamy o naszych Mamach w dniu ich Święta. Pamiętamy o Konstytucji, Fladze Polskiej. Obchodzimy też Święto Pracy. Jednak, gdy ma się dzieci, to miesiąc ten kojarzy się z Pierwszą Komunią Świętą. Zaproszeni goście zastanawiają się jakie prezenty muszą kupić z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Ale musimy kupować prezenty?

Im drożej, tym lepiej?

W tym roku sama mam przyjemność uczestniczyć w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej jako gość. Moje dziecię do Komunii pójdzie dopiero za kilka lat. Długo zastanawiałam się nad prezentem. Szukałam pomysłu w internecie, wśród znajomych. Wiecie co mnie najbardziej w tym wszystkim denerwuje? Zasada zastaw się a postaw się. Ileż można wydać na prezent na Komunię?

Okazuje się, że można całkiem sporo. W dzisiejszych czasach drony, tablety, laptopy, wypasione rowery to tylko niektóre z polecanych prezentów. Wśród propozycji znalazłam również czytnik ebook’a, gdzie uważam, że takie dzieci powinny czytać normalne książki (ale to temat na inny dzień). Aby jednak być sprawiedliwą, wśród propozycji znajdują się również takie prezenty jak biżuteria, zegarek, rolki.

Tradycyjny prezent ?

Jak ja byłam dzieckiem to pamiętam, że z okazji Komunii dostałam rower, rolki, plecak skórzany (oj wtedy to było coś), piórnik, zegarek, łańcuszek oraz pierścionek ze złota. Dwadzieścia parę lat temu to właśnie takie prezenty otrzymywało się od gości. A dziś? Wskażcie mi dziecko, które nie ma kilku zegarków? Rower – co roku trzeba kupić nowy, bo stary już nie modny.

Cały czas myślałam, aby kupić biżuterię. Dlaczego? Bo to pamiątka na lata. Jednak jest jeden mały problem, nie mam pewności, że prezent się spodoba. Dlatego zdecydowaliśmy się ostatecznie na uniwersalny upominek, jakim jest koperta z zawartością. Nie powiem, ile należy włożyć do środka, bo to wszystko zależy od Waszej sytuacji. Masz dać tyle, na ile Cię stać. Po prostu.

Co z tą pamiątką?

Jako, że mój mąż jest ojcem chrzestnym, chciałam jednak kupić jakiś materialny prezent, aby została pamiątka z tej jakże ważnej i wyjątkowej uroczystości. Szukałam, czytałam, oglądałam i nic… Biblii nie chciałam, bo ją łatwo kupić. Aż w końcu całkiem przypadkiem trafiłam do sklepu papierniczego, a tam znalazłam prosty, skromny a zarazem piękny album na zdjęcia. W środku znajduje się dedykacja, gdzie można wpisać, kto dał album w prezencie. Moim zdaniem, będzie to pamiątka na lata.

Ale, ale… Prezenty, prezentami, ale czy jak pójdziemy z tylko z kwiatami na uroczystość to popełnimy faux pas? NIE! Bardzo często zapominamy o tym, co najważniejsze podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. A przecież nie sprawy materialne tu królować powinny…. Zastanówmy się, jak możemy dzieciom pokazać sedno ich Pierwszej Komunii Świętej.

A teraz odpowiedz sobie sam na pytanie: Czy prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej są ważne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *