Rozmowa – tak niewiele, a często jej brak.

Wyobraź sobie, że jesteś wśród bliskich, rodziny i przyjaciół. Teraz przez 30 min możesz z nimi przebywać, ale nie jesteś w stanie otworzyć ust. Nie potrafisz im opowiedzieć co dziś zrobiłeś dobrego dla drugiej osoby, co się Tobie dziś udało, ale też nie powiesz jaka przykrość Cię dziś spotkała… Proste? Bo ja bym chyba zwariowała, oszalała i … Tak bez rozmowy jest ciężko. Rozmowa z drugą osobą może wiele dać.

Nie interesuj się

Niektórzy spostrzegają rozmowę jako przykry obowiązek (tak zaobserwowałam). Najlepiej, aby odzywać się tylko do takich osób, wtedy kiedy one tylko chcą. Nie można nic powiedzieć, przeprowadzić poważnego dialogu… Szkoda tylko, iż nie działa to tak w drugą stronę. Żal, że osoby, które czasem potrzebują rozmowy nie mogą jej przeprowadzić bo rozmówca nie jest zainteresowany.

Brak komunikacji to

problem XXI w. Często ludzie ze sobą nie rozmawiają, bo są zajęci smartfonami. Nie mają czasu na zwykłą rozmowę, bo koniecznie w tej chwili ich gra jest najważniejsza. Media społecznościowe to zarazem przekleństwo i błogosławieństwo. Jednak prawdę mówiąc czasem wystarczy jeden telefon. Jedna krótka minuta, aby sprawić uśmiech na twarzy drugiego człowieka.

Technologia ma nam ułatwiać życie. A od czego są telefony? Właśnie do rozmowy. Wykorzystajmy je w dobrych celach. Wiesz, że minuta rozmowy przez telefon to zawsze jest lepsze wyjście niż zupełne milczenie? Minuta rozmowy może sprawić, iż będziemy w lepszym humorze, uśmiechnięci od ucha do ucha i spokojniejsi.

Brak rozmowy

powoduje bardzo dużo niepotrzebnego stresu. Chcesz przykład? Proszę bardzo. Brak kontaktu z najbliższą Ci osobą powoduje, że masz już tysiące myśli o tym co mu się złego przytrafiło. Nachodzą Cię myśli, iż już nigdy go nie zobaczysz. Nie jest łatwo wtedy się skupić na czymkolwiek, uśmiechnąć się do innych.

to zanikanie relacji międzyludzkim. Ludzie, gdy nie rozmawiają oddalają się od siebie. Nie wiedzą co się dzieje w ich życiu, nie są w stanie zrozumieć ich wyborów. A czasem wystarczą dwa zdania? Jedno słowo, aby było lepiej. Komunikacja niby jest, ale jej nie ma.

Rozmowa to nie tylko pytania o to co dziś na obiad, jakie zrobić zakupy, czy o której odebrać dziecko z przedszkola. Rozmowa to przede wszystkim opowiadanie historii naszego życia drugiemu człowiekowi. Dzięki niej możemy iść odważniej przez życie i być szczęśliwymi ludźmi.

Rozmowa

jest potrzebna człowiekowi do życia, prawie tak bardzo jak tlen. Gdy jej brak to człowiek powoli też umiera. Owszem można mieć czasem ciche dni, ale po nich pojawiają się takie, w których nie umiemy zamknąć buzi i uspokoić języka.

Człowiek jest stworzony do życia w społeczeństwie. A między ludźmi trzeba rozmawiać. Gdy brak komunikacji to brak więzi. Brak więzi może powodować różne następstwa…

Rozmawiaj z drugim człowiekiem, to od Ciebie zależy jego szczęście. Nie bądź nigdy tą osobą, które nie rozmawia i sprawia ogromną przykrość najbliższym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *