Rozwój osobisty kobiety to tylko stara…

Wymień różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną? Trudne pytanie, prawda? Po kilku minutach na pewno znajdziesz mnóstwo przykładów i będziesz potrafiła je znaleźć. Będziesz się zastanawiać, dlaczego mężczyznom jakoś łatwiej w życiu codziennym i zawodowym. A znasz powód? Kobiety nie myślą o sobie, co u mężczyzn jest zdecydowanie odwrotne. Już nie mówiąc o tym, że My kobiety, a szczególnie mamy, często zaniedbujemy swój rozwój osobisty.

Brak Czasu

Kobieto zajmij się lepiej wychowaniem dziecka. Ile razy to słyszałaś? Od bliskich, od obcych? A gdzie jesteś TY? Tak, Ty droga mamo. Przecież cały czas jesteś kobietą. Czasem więcej w Tobie mamy, ale nadal jesteś sobą. Nie uwierzę, że nie masz planów, marzeń. Naprawdę nie chcesz wyjść do ludzi i porozmawiać, pośmiać się, wykłócić z kimś innym niż z dziećmi i mężem? Nie dam sobie wmówić, że ciągle chcesz stać w miejscu.

A gdzie Twój rozwój. Gdzie Twoje dążenie do spełnienia marzeń. Czy pomyślałaś co będzie za lat 18, gdy Twoje dziecko wyjedzie z domu na studia? Kim wtedy chciałabyś być? Jak chcesz to osiągnąć? Możesz to zrobić w jeden sposób. Inwestując w siebie, rozwijając się na różnych płaszczyznach. Masz ogrom możliwości. I nie, rozwój osobisty, to NIGDY nie jest strata czasu.

Brak Pieniędzy

Mając dzieci nie stać Cię na wiele przyjemności. Nie możesz sobie pozwolić na kupowanie różnych kursów, nie możesz kupować książek, bo są inne pilniejsze wydatki. Po części jestem w stanie to zrozumieć, ale… Dziś nie musisz przecież od razu kupować, by się rozwijać. Masz ogromne możliwości rozwoju w internecie…

Tak, internet to w dzisiejszym świecie nieskończone możliwości. A social media? Wiesz ile darmowej wiedzy tam znajdziesz? Zdajesz sobie sprawę jak wiele osób dzieli się swoim doświadczeniem zupełnie za darmo? Musisz poświęcić tylko trochę swojego czasu, aby z tego skorzystać. Pytanie brzmi nie kiedy, ale od czego chcesz zacząć?

Rozwój osobisty to Ty w przyszłości

Wymówek już nie masz. Czas najwyższy, aby zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Zadbać o siebie, pomyśleć o przyszłości, spełnić swoje marzenia. Nie od razu, nie w dwa dni, ale powoli, po swojemu. Pamiętaj o jednym to w co zainwestujesz (czas to też inwestycja!) to jest tylko Twoje. Nikt i nic Ci tego nie odbierze.

Nie wiesz co będzie za rok, dwa, baa co będzie za pół roku. Bogiem nie jesteś. Jedynie o czym musisz pamiętać, gdy napotkasz przeszkodę, to jedno. To co robisz dziś może zaowocować w przyszłości. Nie wiesz czy nie dostaniesz propozycji, którą kilka miesięcy temu byś odrzuciła, ale zrobiłaś kurs, dokształciłaś się i dziś ją przyjmiesz. A może czeka Cię praca marzeń?

Na koniec powiem Ci kiedy ja lubię najbardziej się rozwijać. Najlepszym czasem do rozwoju jest urlop macierzyński. Podczas pierwszego zrobiłam kurs księgowości. Podczas drugiego dokształcam się pod kątem biznesu online. Czy mi się to przyda w przyszłości nie wiem. Ale sprawia mi to niemałą przyjemność. Teraz jest czas na naukę i popełnianie błędów. A jak będę wracać do pracy, co mam nadzieję niedługo nastąpi, będę miała dodatkowy atut w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *