Święta Wielkanocne w czasie koronawirusa…

Suto zastawiony stół. Jajka, żurek, babka i tylko to na co masz ochotę. Przy stole rodzina. Raz głośniej jest, raz cicho, ale jest życie… A jak będą wyglądać Święta Wielkanocne w czasie koronawirusa?

Kiedyś…

Tak Święta wyglądały zawsze. Chyba nikt nie pamięta Świąt, podczas których nie mogliśmy spotkać się z najbliższymi. W tym roku może i stół świąteczny będzie, ale nie będzie najważniejszego… Czego? Spotkań z rodziną zabraknie.

Kiedyś narzekałaś na to ile pracy trzeba włożyć, aby przygotować święta. Te kolejki w sklepach, rachunki, które trzeba zapłacić za jedzenie. Narzekanie na sprzątanie po. Zmęczenie i zły humor to były dodatkowe elementy świąt. A w tym roku? Zatęsknisz za tym?

Święta Wielkanocne dziś

W tym roku będą wyjątkowe. Nie będzie gorączki zakupów. Nie będzie potrzeby gotowania dla całej armii ludzi. Zabraknie jednak najważniejszego… Rodziny przy wspólnym stole. Brzmi brutalnie i dziwnie, prawda?

Należę do osób, które zawsze głośno mówią, że każdego roku, każde święta, czy to Wielkanocne, Bożego Narodzenia, czy najzwyklejsze urodziny/imieniny należy świętować z rodziną. Nie trzeba mieć na stole nie wiadomo ilu potraw. Nie musisz mieć największego tortu, najlepszych ciast. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby spotkać się z najbliższymi. Nigdy nie wiemy, czy będzie nam dane spotkać się po raz kolejny.

W przyszłości …

Mam nadzieję, że to co dziś nas spotyka, zmieni nasze podejście do niektórych spraw. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy zrozumieją co jest ważne, ale mam nadzieję, iż chociaż część osób zmieni swoje podejście do świętowania. Przestanie narzekać, że znowu święta, znowu urodziny. Tylko z radością spojrzą w kalendarz i powiedzą, już za kilka tygodni mam urodziny, są święta i mam nadzieję, że będę mógł na spokojnie spotkać się z rodziną przy wspólnym stole. Stole, który nie musi być zastawiony jak królewski. Stole, który łączy, przy którym słychać śmiech, czuć miłość i szczęście.

Na te najbliższe święta Wielkanocne w czasie koronawirusa, w tym zabieganym świecie, choć dziś bym powiedziała, w zamkniętym świecie, życzę Ci zdrowia. A po pokonaniu zagrożenia mam prośbę, spójrz w kalendarz i zaproś swoich bliskich na spotkanie. Niech to będzie czas, który spędzicie razem. Oby było nam dane spotkać się jeszcze nie raz.

W tym roku życzę spokojnych Świąt.

Święta Wielkanocne w okresie koronawirusa

Niech nauczą nas tego co najważniejsze… Może świąt takich jak znamy nie będzie, ale niech będzie to dla nas lekcja, że jeśli mamy okazję to musimy spotykać się z rodziną. Z rodziną nie tylko wychodzi się dobrze na zdjęciach. Pamiętaj, nie wiesz czy za miesiąc będzie dane Wam spotkać się w tym samym składzie (czego absolutnie Ci nie życzę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *