3 powody dlaczego ważna jest sztuka odpuszczania!

Muszę to zrobić. Dziś sobota musi być posprzątane. Jeszcze nic nie zrobiłam na obiad, a za godzinę wraca mąż, muszę zrobić obiad. Brzmi znajomo? A może by tak odpuścić, trochę wyluzować, odpocząć. Sztuka odpuszczania nie jest łatwa. Dziś poznaj 3 powody, dla których warto się jej nauczyć!

1. Nie jesteś robotem, masz prawo odpocząć

Zawsze na najwyższych obrotach. Jesteś przecież najlepsza. W pracy nie masz rzeczy do dokończenia. Pracujesz jak robot. Coraz częściej brak Ci czasu. Na wszystko. Pracujesz, pracujesz i zapominasz o sobie. A może by tak trochę zwolnić. Rozejrzeć się. Odpuścić? Musisz nauczyć się odpoczywać. W przeciwnych razie dojdziesz do ściany… i będziesz musiała odpocząć, czy chcesz czy nie. Zdecyduj sama kiedy odpoczniesz.

2. Możesz mieć więcej czasu dla siebie

Kiedy ostatnio miałaś chwilę, aby usiąść i zobaczyć na spokojnie swój ulubiony serial z kubkiem gorącej kawy/herbaty? Pamiętasz o czym była ostatnia książką, którą przeczytałaś w jeden dzień? Ja wiem, wszyscy dookoła mówią, musisz… to, tamto, sramto. Zdecyduj co jest najważniejsze, a resztę odpuść. Znajdź chwilę dla siebie samej. Chwila ta ma być najważniejsza.

3. Bałagan nie zając nie ucieknie, Ciebie może jutro już nie być.

Jeśli dziś wyjdziesz ostatni raz do pracy i do domu już nie wrócisz możesz powiedzieć, że spędziłaś życie szczęśliwie? Będziesz mogła powiedzieć, że poświęciłaś wystarczająco dużo czasu dla rodziny? Spełniłaś wszystkie swoje marzenia? Zastanów się teraz czy nie warto odpuścić kolejnego sprzątania i nie pobawić się z dzieckiem. A może kup gotowy obiad i poczytaj książkę?

Sztuka odpuszczania jest trudna, ale…

Jest niezbędna do zachowania wewnętrznej równowagi. Nie trzeba przecież mieć idealnie posprzątanego domu codziennie. Domu do grodu nie zabierzesz. A jakie wspomnienia po sobie zostawisz? Pomyśl o tym za każdym razem, gdy będziesz się zastanawiać nad tym, co musisz a co chcesz zrobić. Sztuka odpuszczania to nauka na całe życie, jednak gdy już się jej nauczysz, wierzę że będziesz szczęśliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *