Zawsze trafiony prezent dla dziecka na święta i nie tylko…

Za kilka dni Wigilia. Wszystko przygotowane, a może jeszcze nie… Mieszkanie posprzątane, albo i nie, pierniki upieczone, albo i nie, prezenty kupione, albo i nie… ups. Zapomniałaś o prezentach? Masz siostrzenice, bratanka czy zaprzyjaźnione dziecko, któremu nie wiesz co kupić? Dziś podrzucę Ci parę pomysłów na zawsze trafiony prezent dla dziecka. W sumie nie tylko na święta Bożego Narodzenia.

Trafiony prezent dla dziecka

Cóż to może być za prezent. Na pewno taki, o jakim się śni. Ty też pewnie miałaś swoje marzenia i wyczekiwałaś ich spełnienia. Niestety nie zawsze mamy możliwość, by dziecko zapytać o jego pragnienia, czyli co chciałby znaleźć pod choinką. Zatem co warto kupić, by się podobało. Dla mnie takim prezentem jest książka. Już widzę Twoje myśli, że dzieci nie lubią czytać… ale to juz temat na inny artykuł.

Wróćmy zatem do książek. Przedstawię Ci parę przykładowych pozycji, które skradły serce moje i moich dziewczynek. Są one podzielone na kategorie wg wieku i podziału dokonałam ja.

Książki dla najmłodszych dzieci

Dla tych najmłodszych pociech polecam pozycje kolorowe, z małą ilością tekstu do czytania a z ogromem kolorowych obrazków. Tutaj polecam “Emomisie” wydane nadkładem Wydawnictwa Papilon, w którym to kolorowe obrazki pokazują emocje towarzyszące wszystkim na codzień. Ta książka jest jedną z serii, która jest kolorowa a jednocześnie edukacyjna. Dlaczego ją polecam dowiesz się czytając krótką opinię o niej.

Drugą książką, która może spodobać się tym najmłodszym czytelnikom to “Cześć, to my”. Znajdziesz tam trzy niezbyt długie opowiadania, które pokazują dzieciom, jak się poznawać oraz sposoby na wsparcie od innych i pokonanie nieśmiałości. A przy tym kolorowe obrazki pięknie wzbudzają wyobraźnię dzieci.

Książki dla starszych dzieci

Pisząc o starszych dzieciach, mam na myśli te, które już potrafią czytać, jednak jeśli młodsze pokolenie wykazuje zainteresowanie to dla nich również będą dobre. Zacznę jednak nie od książki, a “Dziennika lekcyjnego”, który będzie super do spędzania czasu razem i zabawy w szkołę. Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiałam takie zabawy, co więcej musiałam sama robić owy dziennik, bo nie było takich cudowności jak teraz. Jak się prezentuje dziennik możesz sprawdzić na moim kanale w social mediach.

Książka, która warto, aby znalazła się w każdej biblioteczce to kolejna pozycja o emocjach. Jest to nietypowa historia, która opowiada o tym skąd się wzięły emocje, co na nie wpływa oraz jakie stany emocjonalne nam towarzyszą. Dużo tekstu w różnym formacie. Trochę specyficznych obrazków, lecz całość oceniam pozytywnie. Jeśli jesteś ciekawa jak wygląda w środku to zerknij tutaj.

Ostatnią pozycją, którą w tym miejscu polecę, ale tak sobie myślę, że to już niekoniecznie dla nastolatek, będzie to “Zaczarowane przygody Tosi I Franka”. Są to przygody dwójki rodzeństwa, którzy mają wspaniałą wyobraźnię a pomysłów jeszcze więcej. Przy tej pozycji nie sposób się nudzić, a zabawa dobra gwarantowana.

Książki dla mniejszego i większego

Na koniec zostawiłam nietypowe 3 książki. Z tym, że z jedną na pewno się nie spotkałaś jeszcze (a może tak?), a pozostałe dwie warto mieć zawsze w swojej czy to dziecka biblioteczce. Zacznę może od książki, która mnie zachwyciła. Jest to “Mikołajkowa przygoda” z serii czytam i decyduję. Książkę możesz kupić w księgarni internetowej, jak również w stacjonarnej. A dlaczego ona taka wyjątkowa. Po pierwsza to historia zimowo-świąteczna. Znajdziesz tu przygody dwojga rodzeństwa, piękne ilustracje, ale Ty lub Twoje dziecko możesz decydować jak potoczą się losy dwojga dzieci. Tak Ty podejmujesz decyzję. To jest naprawdę bardzo ciekawe doświadczenie. Polecam! Za każdym razem przygody mogą być inne i to właśnie sprawia, że to książka inna niż wszystkie.

Pozostałymi dwiema pozycjami są książki z wierszykami. Lecz nie takimi zwyczajnymi, które zna każdy w każdym wieku. Oj nie. To Wierszyki Plączące, dosłownie!, Języki, gdzie podczas czytania musisz mocno się natrudzić, by przeczytać poprawnie, wyraźnie i dobrą dykcją. Z ciekawszych wierszy to również te o zawodach, przy których miałyśmy duży ubaw a dziewczyny zgadywały kto to jest. Najlepsze w tym wszystkim jest fakt, iż niektóre wiersze znają już na pamięć. Pozycje znajdziesz w ciekawej promocji w księgarni internetowej, a więcej o tym zestawie przeczytasz tutaj.

KSIĄŻKA to zawsze dobry prezent!

Masz jeszcze czas, by sprawić uśmiech na twarzy dziecka I swoim. Bo dawanie prezentów powinno sprawiać tyle samo radości, co ich przyjmowanie. Mam nadzieję, że dzięki moim poleceniem będzie łatwiej Ci wybrać i zdecydować się na konkretną pozycję. A wybrana przez Ciebie pozycja będzie idealnie trafionym prezentem dla dziecka.

Tymczasem spokojnych Świąt życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *