Uśmiechać się nie warto?

Pogoda za oknem nie rozpieszcza. Pada deszcz. Słońca brak. Najlepiej pójść spać. Przespać cały dzień to jest bardzo dobry plan. Brzmi znajomo? Jeszcze dodam, że wszyscy się czepiają o byle błahostkę. Najgorsze jest jednak w tym wszystkim, jak widzisz osobę, która mimo przeciwności się uśmiecha. Ale po co? Uśmiechać się nie warto – myślisz sobie. Przecież życie jest do d…

najlepiej jest być chorym

Depresyjny dzień nie wpływa dobrze na Twoje samopoczucie. Myślisz sobie, że nawet w słoneczny dzień nie warto być uśmiechniętym. Po co? Powodów jest kilka. Jak powszechnie wiadomo śmiech to zdrowie a Ty przecież nie chcesz być zdrowszy. Nie interesuje Cię to, że śmiech ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Działa jak naturalny środek przeciwbólowy.

Śmiech działa też dobrze na Twój układ odpornościowy. A Ty przecież nie chcesz się lepiej czuć. Nie chcesz żyć dłużej. Wolisz często walczyć z przeziębieniem czy grypą, bo nie interesuje Cię pozytywny wpływ śmiechu na Twoje zdrowie.

najlepiej być brzydkim

Śmiech nie powoduje, że jest się ładniejszym. Przecież uśmiechanie się pobudza do pracy 17 mięśni twarzy, które pracując naciągają naszą skórę. Powoduje to, że nasza skóra jest jędrniejsza, a to z kolei krótka droga do zmarszczek.

Jeśli jesteś kobietą, to nie chcesz się podobać mężczyznom. Powszechnie wiadomo, iż mężczyźni wolą kobietę wymalowaną niż naturalnie uśmiechniętą. Jak uśmiech może powodować, że jest się atrakcyjnym? Rozpływanie się w uśmiechu nie spowoduje, iż mięśnie twarzy się rozluźnią a Twoja twarz będzie wyglądać ładniej.

krótkie życie to jest to

Długo żyć? A kto by chciał? Naukowcy twierdzą, że jak nie będziesz się uśmiechać, będziesz negatywnie nastawiony do życia to pożyjesz kilka lat krócej. Odpowiada Ci to? Uwielbiasz się stresować, to prosta droga do poważnych chorób. Dzięki uśmiechaniu się, nie zacznie się produkować dopamina, która przecież odpowiada za nasze dobre samopoczucie. A jak wiadomo, iż więcej stresu tym krócej żyjemy.

pokaż zęby – uśmiechnij się

A teraz przeczytaj tekst raz jeszcze i pomyśl czy nie warto się uśmiechać. Przecież śmiech to zdrowie każdy Ci to powie. Gdy Ci smutno, gdy Ci źle – uśmiechnij się. Pamiętaj, że uśmiechając się jest nam w życiu lepiej. Łatwiej też realizować nasze marzenia. Kończąc mam dla Ciebie zadanie. Za 3,2,1…

Uśmiechnij się do osoby, którą spotkasz po przeczytaniu tego tekstu. Niech Twój dzień będzie lepszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *