W końcu mam czas, aby…

Nic tak bardziej nie denerwuje mnie w czasie, gdy mamy epidemię czy pandemię koronowirusa jak właśnie zdanie zaczynające się od słów “w końcu mam czas, aby…”. Słysząc, bądź czytając drugą część zdania, zastanawiam się, kto ma tak naprawdę czas na rzeczy, których nie robił przed epidemią.

Frustracja – etap pierwszy

Tak rozpoczynające się zdanie wbudzało we mnie straszną frustrację. Zastanawiałam się kim jest osoba, która to pisze. Czym się zajmuje, czy ma rodzinę, czy ma dzieci… Jeśli dzieci to w jakim wieku, czy mąż pracuje w domu, lub może ma kogoś do pomocy.

A dlaczego tak bardzo się denerwowałam, odczuwałam złość i inne negatywne emocje? Proste mam dwoje dzieci. Dwie kochane córeczki. Rozrabiają, ale też pragną uwagi. Chcą by poświęcać im jak najwięcej czasu. A przecież w domu też trzeba coś zrobić. Posprzątać, ugotować, pranie wyprać… Mąż pracuje, więc praktycznie 3/4dnia jesteśmy same. W tym wszystkim ja, która jako kobieta chciałabym mieć trochę czasu dla siebie. Na naukę, na rozwój… Wieczorem padam jak mucha. Dlatego pytam kto ma tak naprawdę czas na czynności, których nie robił przed koronawirusem?

W końcu mam czas, aby…

Pobawić się z moimi dziećmi. Mam czas na wspólne chwilę, wspólne uśmiechy, rozmowy. Lecz w dalszym ciągu brak mi czasu dla siebie. Wieczorem najczęściej jestem tak zmęczona, że tylko czytam, albo idę spać. A w dzień ciężko zrobić cokolwiek. Ale wiesz co?

Teraz, gdy słyszę zdanie “w końcu mam czas, aby…” to spojrzę na te moje dwie diablatka i pomyślę, iż mam szczęście. Mam największe skarby obok siebie. A to, że teraz czasu dla siebie jak na lekarstwo, trudno. Zaakceptowałam to. Wiem też, że za rok będzie już łatwiej, a tego czasu będę mieć więcej.

Dlatego jeśli jesteś też jedną z tych osób, które zastanawiają się, kto ma czas na dodatkowe hobby, a Ty masz wrażenie, że dalej masz go za mało… Spójrz na to co masz obok siebie. Zobacz czy to co najbliżej nie jest najcenniejsze. A to, że teraz nie masz czasu na hobby, to nie oznacza, że jesteś gorsza. Po prostu masz inne priorytety i inne życiowe cele ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *